2018 Provincial Awards

Download 2018 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Mission Secondary

Excellence in Achievement

Archbishop Carney Secondary
Charles Hays Secondary
Enver Creek Secondary
G.P. Vanier Secondary
G.W Graham Secondary

Participation as Delegates

Brookswood Secondary
Gleneagle Secondary
Hazelton Secondary
Hope Secondary
Lord Tweedsmuir Secondary
Riverside Secondary
Smithers Secondary
Terry Fox Secondary
W.J. Mouat Secondary

Individual Awards





2017 Provincial Awards

Download 2017 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Brookswood Secondary
Mission Secondary
North Surrey Secondary

Excellence in Achievement

Carihi Secondary
Hazelton Secondary
North Surrey Secondary
Robert Bateman Secondary
Terry Fox Secondary
West Coast Christian School

Participation as Delegates

Caledonia Secondary
Charles Hays Secondary
Frank Hurt Secondary
Hope Secondary
Riverside Secondary
WJ Mouat Secondary

Individual Awards





2016 Provincial Awards

Download 2016 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Mission Senior Secondary

Excellence in Achievement

Caledonia Secondary
Carson Graham Secondary
G.P. Vanier Secondary
Mt. Sentinel Secondary
North Surrey Secondary
Riverside Secondary
W.J. Mouat Secondary

Participation as Delegates

Abbotsford (Integrated Arts)
Abbotsford Senior Secondary
Brookswood Secondary
Highland Secondary
Hazelton Secondary
Hope Secondary
Smithers Secondary
Queen Charlotte Secondary

Individual Awards





2015 Provincial Awards

Download 2015 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Enver Creek Secondary
G.P. Vanier Secondary
G.W. Graham Secondary

Excellence in Achievement

Clayton Heights Secondary
G.P. Vanier Secondary
Heritage Park Secondary
Mount Elizabeth Secondary
Terry Fox Secondary

Participation as Delegates

Brookswood Secondary
Envery Creek Secondary
Queen Charlotte Secondary
Smithers Secondary
W.J. Mouat Secondary

Individual Awards





2014 Provincial Awards

Download 2014 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Brookswood Secondary
Maple Ridge Secondary

Excellence in Achievement

Brookswood Secondary
Caledonia Secondary
Handsworth Secondary
Heritage Woods Secondary
John Barsby Secondary
North Surrey Secondary
W.J. Mouat Secondary

Participation as Delegates

Carihi Secondary
Hazelton Secondary
Hope Secondary
Houston Secondary
Ecole Panorama Ridge Secondary
Riverside Secondary

Individual Awards





2010 Provincial Awards

Download 2010 Awards

School Awards

Youthwright Achievement

Brookswood Secondary

Excellence in Achievement

Carihi Secondary
Correlieu Secondary
Handsworth Secondary
Kistsilano Secondary
Nechako Valley Secondary
Smithers Secondary
Sullivan Heights Secondary
W.J. Mouat Secondary

Participation as Delegates

D.P. Todd Secondary
Dover Secondary
Hope Secondary

Individual Awards





2009 Provincial Awards

Download 2009 awards

School Awards

Youthwright Achievement


Excellence in Achievement


Participation as Delegates


Individual Awards